Test program 2024 – prispevek 1
Zde bude text
Zde bude text
Vodopády potoka Satina pod Lysou horou patří díky své snadné dostupnosti k těm nejznámějším v Beskydech. Na celé délce toku se nachází řada menších vodopádů, které byly vyhlášeny přírodní památkou. Doporučujeme parkovat na parkovišti Na Konečné v obci Malenovice. Odkud až k hlavnímu vodopádu vede lesní cesta dlouhá pouhých 1,2 km. V Malenovicích stojí za zmínku také Vyhlídka u Kostela sv. Ignáce z Loyoly.
Naučná stezka Beskydské nebe je dlouhá 1 800 metrů a zahrnuje v sobě expozici siluet dravců pod zastřešením pódia amfiteátru, dřevěnou lávku nad roklí potoka Vlčáku s expozicí Život v korunách stromů a dalších šest zastavení v rámci celé lokality Horeček.
Po trase naučné stezky je instalováno celkem 8 hlavních informačních panelů seznamujících návštěvníky jak s historií, tak se současným děním na Horečkách. Dalších 6 panelů se nachází na dřevěné lávce za budovou amfiteátru jako součást expozice „Život v korunách stromů“.
V rámci této trasy potkáte také Skokanské můstky Jiřího Rašky, Zvoničku, která je situovaná v unikátní lokalitě Horečky na pomezí obce Trojanovice a města Frenštát p. Radhoštěm mezi útulnou Pantáta a hotelem Rekovice.
U Zvoničky Strážkyně Beskyd vznikl bosý chodníček, lesní hřiště pro děti a discgolf.
Pustevny je sedlo v Moravskoslezských Beskydech nedaleko Radhoště, které patří k obci Prostřední Bečva. Pro Pustevny jsou typické dřevěné stavby postavené v lidovém slohu koncem 19. století na návrh architekta Dušana Jurkoviče – Libušín a Maměnka. Veškeré informace o Pustevnách ZDE.
Na Pustevnách naleznete také Stezku Valaška mezi korunami stromů, která stojí u horní stanice lanové dráhy. Nadzemní panoramatická stezka je dlouhá 610 metrů, přičemž lesní úsek po věž je dlouhý 390 metrů a zbytek tvoří chodník na 22 metrů vysokou kaskádovitou věž. Součástí je skleněná vyhlídková plošina a 150 metrů dlouhý zavěšený „himálajský“ chodník. Stezka Valaška (stezkavalaska.cz)
Vodní nádrž Šance je údolní přehradní nádrž na horním toku řeky Ostravice v Moravskoslezských Beskydech, vybudovaná v letech 1964 až 1969. Název je odvozen od vrchu Šance na levém břehu poblíž hráze.
Údolní nádrž na Ostravici u železniční zastávky Šance byla podle původních úvah o potřebě ochrany před povodněmi později doplněných záměrem zásobení ostravského průmyslu a obyvatelstva pitnou vodou vybudována v letech 1964 až 1969. Účelem vodního díla dnes je zejména zásobování obyvatelstva pitnou vodou a ochranu před povodněmi.
Pro odborný výklad zapáleným zájemcům je k dispozici osobní průvodce. Infocentrum je pro otevřeno od čtvrtka do neděle, a to v čase 10:00 – 16:00 hodin. Více informací naleznete zde: Pro návštěvníky – Infocentrum Šance (pod.cz)
Planetárium Ostrava je třetím největším planetáriem v Česku a jediným v Moravskoslezském kraji. Bylo založeno v roce 1980 a je součástí VŠB – Technické univerzity Ostrava.
Planetárium Ostrava nabízí chytrou zábavu a vzdělávání pro návštěvníky všech věkových kategorií. Jeho jedinečnost spočívá v moderních technologiích, které jsou využívány k zobrazení dokonalé hvězdné oblohy, k letům do vesmíru nebo jako sférické kino. Dalekohledy v kopulích hvězdáren umožňují na vlastní oči spatřit skutečné objekty dalekého vesmíru.
Pořady a aktivity Planetária probíhají v sedmi různých prostředích a jsou zaměřené především na astronomii a další přírodní a technické vědy. V programu však naleznete i kulturní představení jako třeba výstavy, koncerty a divadla.
Veškeré potřebné informace naleznete zde: Planetárium Ostrava | (planetariumostrava.cz)
Je pro Vás Planetárium daleko? Sledujte plán akcí Autokempu Olešná a navštivte komentovanou prohlídku noční oblohy přímo v areálu autokempu.
Zoologická zahrada a botanický park Ostrava se nachází v ostravské Stromovce na území městského obvodu Slezská Ostrava. Zoologická zahrada Ostrava byla založena v roce 1951. V současné době chová na zhruba 100 ha přes 435 druhů zvířat ve více než 4000 jedincích.
Zoo prošla v minulých letech výraznou proměnou. Postupně zde vznikají nové pavilony, velké přírodní výběhy, průchozí expozice. Mezi populární expozice patří Safari asijských kopytníků, Amazonie nebo Mokřady. Nechybí ani řada herních koutků pro děti, stovky laviček k odpočinku, desítky odpočinkových míst či klidové zóny. Součástí zoo je Botanický park s 6 km naučných stezek unikátním botanickým prostředím.
Veškeré potřebné informace naleznete na jejich webových stánkách.
Muzeum Beskyd Frýdek-Místek sídlí ve frýdeckém zámku. Zámek byl vystavěn mezi léty 1327 – 1339 jako gotický hrad na vysokém ostrohu nad řekou Ostravicí, leží na hranici těšínského knížectví ve Slezsku a územím olomouckých biskupů na Moravě.
Frýdecký zámek je sídlem muzea od roku 1960. Sbírku Muzea Beskyd tvoří přes 300 tisíc předmětů přírodovědného a společenskovědního fondu, charakteristického pro oblast Pobeskydí. Její základ vytvořily sbírky dvou samostatných měst Frýdku a Místku, sloučených po druhé světové válce. V současnosti je v muzeu instalováno několik samostatných expozic – Zámecký okruh, Beskydy – příroda a lidé.
Navštivte jejich web, abyste se dozvěděli aktuální kulturní program.
Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm a je největším muzeem svého druhu v České republice. Je tematicky rozčleněno na tři areály – Dřevěné městečko, Valašskou dědinu a Mlýnskou dolinu – v nichž v přirozené krajině stojí originální roubené stavby přenesené z terénu i kopie a rekonstrukce historických budov. K návštěvníkům všech věkových skupin muzeum promlouvá prostřednictvím expozic utvořených na základě skutečných příběhů jednotlivců nebo celých rodin v minulosti žijících a pracujících na Valašsku. Návštěvníci muzea mají možnost prozkoumat autentické stavby, jako jsou dřevěné chalupy, mlýny a stodoly, a seznámit se s tradičními řemesly, jako je tkalcovství, kovářství a keramika. Každoročně se zde také koná řada folklorních akcí a festivalů, které oživují valašskou tradici a zvyky.
Hrad Štramberk je malebný hrad, který se nachází na vrcholu kopce v obci Štramberk. Tento hrad, který je známý svou charakteristickou vápencovou skálou ve tvaru velblouda, přitahuje turisty svým historickým a romantickým vzhledem. Z hradeb a samotné věže Štramberské trúby je krásný výhled do kraje, po okolních obcích, na město, Červený kámen, Bílou horu, na které je další nádherná rozhledna i vrch Kotouč, kde se nachází jeskyně Šipka.
Jeskyně Šipka je nejznámějším krasovým útvarem štramberského krasu. Vznikla zřejmě působením vodního toku již v dobách před dobami ledovými. Jde o nejslavnější pravěké naleziště v České republice, které proslavil nález zlomku čelisti neandrtálského dítěte.
Ochutnejte ty nejlepší štramberské uši vytažené před pár minutami z trouby přímo v centru samotného Štramberku. Bez tohohle zážitku prostě nemůžete odjet.
Hrad Hukvaldy je středověký hrad nacházející se na vrcholu stejnojmenného kopce. Kromě historického hradu s řadou akcí během celého léta, je v okolí také rozsáhlá obora Hukvaldy, která je oblíbeným místem pro procházky a relaxaci v přírodě. V oboře Hukvaldy kromě muflonů a daňků určitě narazíte i na bronzovou lišku Bystroušku. Roztomilá socha je památkou na uvedení opery Leoše Janáčka Příhody lišky Bystroušky, kterou složil v roce 1924. Až půjdete kolem, nezapomeňte si pro štěstí sáhnout na její ocásek, čumáček či packy.
Dolní oblast Vítkovice je historická průmyslová lokalita v Ostravě, a je to nejnavštěvovanější turistické místo v MSK. Je známá svým bohatým dědictvím těžby a zpracování železa a uhlí.
Dnes se Dolní oblast Vítkovice proměnila v moderní kulturní a vědecké centrum. Staré průmyslové budovy byly přeměněny na muzea, galerie a výstavní prostory, které představují bohatou historii a vývoj této oblasti. Svět techniky skrývá čtyři stálé interaktivní expozice: Dětský svět, Svět vědy a objevů, Svět civilizace a Svět přírody, v nichž naleznete stovky zábavných a poučných atrakcí i 3D kino.
Dolní oblast Vítkovice je také oblíbeným místem pro pořádání různých kulturních a sportovních akcí. Každoročně se zde koná například hudební festival Colours of Ostrava a Beats for love, které přitahují návštěvníky z celého světa.
Dolní Vítkovice – světově unikátní areál v srdci Evropy (dolnivitkovice.cz)
Jedinečná, více než 20 m nástavba Vysoké pece č. 1, se vypíná do výšky bezmála 80 metrů. Kolem skleněného válce, zavěšeného na původní konstrukci vysoké pece, se obtáčí vnější lávka spojující jednotlivé výškové úrovně. Střešní vyhlídková terasa, vybavená dalekohledy, nabízí mimořádný výhled na Vítkovice, samotnou Ostravu, ale i vzdálené okolí s podmanivým horizontem Beskyd.
Bolt tower navrhl český architekt Josef Pleskot, jako součást revitalizace bývalého průmyslového areálu Vítkovice. Slouží jako rozhledna a kavárna. Byla postavena v roce 2015 a pojmenována na počest jamajského sportovce Usaina Bolta.
Veškeré informace naleznete zde: Bolt Tower – Dolní Vítkovice (dolnivitkovice.cz)
Pokud hledáte skvělé místo pro výlet plný historie, techniky, inovací a poutavých příběhů, neváhejte navštívit Kopřivnici.
+420 602 238 823 (pouze od 1. 6. do 30. 9.) - kontakt v září již není dostupný, prosíme pro rezervace
využívejte výhradně níže uvedený email.
autokemp@sportplex.cz
Odpovědná osoba:
Ing. Jana Adamczyk Vicherová
Od 1. června do konce září
(dle vývoje klimatických podmínek)
Otevírací doba recepce:
08:00-19:30
Sportplex Frýdek-Místek, s.r.o.
Na Příkopě 3726
738 01 Frýdek-Místek
IČ: 26829495
Společnost zapsána v obchodním rejstříku
u Krajského soudu v Ostravě, odd. C, vl.
26914, základní kapitál: 41 340 000 Kč